Rejestracja auta z niemiec

Znaczna cześć samochodów używanych jakie est importowane do naszego kraju to samochody niemieckie. Stanowią one nawet niecałą połowę naszego importu w tej dziedzinie. Najczęściej importowane są przez profesjonalnych dilerów lecz także zwykli obywatele nie rzadko samemu zajmują się zakupem samochodu u naszego zachodniego sąsiada. Dlatego dla wielu może być ważne jak wygląda rejestracja auta z niemiec.

Procedura ta niestety jest stosunkowo kosztowna i czasochłonna i wymaga od nas dokonania następujących czynności. Na początek musimy oczywiście dokonać zakupu auta. Dzięki tego powinniśmy zyskać trzy dokumenty. Są nimi: umowa kupna-sprzedaży auta, niemiecka karta pojazdu oraz ostatni dowód rejestracyjny poprzedniego właściciela.

Rejestracja auta z niemiecDokumenty te musimy dać do przetłumaczenia tłumaczowi przysięgłemu. Kolejnym naszym celem będzie urząd celny gdzie opłacimy akcyzę od zakupu auta za granicą. Gdy to uda nam się załatwić czeka nas przegląd techniczny pojazdu oraz wizyta w kolejnym urzędzie tym razem w wydziale komunikacji.

W wydziale komunikacji składamy wszystkie zdobyte po drodze dokumenty. Jeśli wszystko pójdzie bez przeszkód otrzymamy nowe tablice oraz tymczasowy dowód rejestracyjny który po miesiącu będziemy mogli wymienić na stały dowód rejestracyjny.