Rejestracja anglika w polsce

Każdy kto zdawał na prawo jazdy jest z pewnością znają podstawowe zasady takie jak ruch prawo strony. Ba nawet Ci którzy nie mają wiele z motoryzacją wspólnego wiedzą o tym bardzo dobrze. Niemniej nie w każdym kraj tak jest. Najbliższym tego przykładem jest Anglia gdzie ruch jest lewostronny.

Ma to odwzorowanie także w konstrukcji samochodu i tak jak u nas kierownica jest po lewej stronie tak w Anglii jest po prawej. Dotychczas jeśli kogoś interesowała rejestracja anglika w Polsce musiał liczyć się z wydatkiem rzędu kilku tysięcy złotych aby przenieść kierownice z jednej strony na drugą. Od Maja 2015 roku to się jednak zmieniło.

Rejestracja anglika w polsceAktualnie aby zarejestrować samochód angielski musimy dokonać jedynie niewielkich modyfikacji: dostosować prędkościomierz do pomiaru w kilometrach na godzinę, wymienić reflektory na dostosowane do oświetlania ruchu prawostronnego, wymienić lusterka na ustawione pod kątem odpowiednim do jazdy w ruchu prawostronnym.

Reszta procedury nie rożnie się od tego jak byśmy rejestrowali samochód zza granicy. Jak widać jest to duże udogodnienie dla osób które chciałyby importować samochody z Anglii bez nadmiernych kosztów.