Ile kosztuje rejestracja samochodu

Samochód jest obecnie wykorzystywane w wielu branżach jak i przez liczne gospodarstwa prywatne. Z powodu kosztów wielu z nas decyduje się na samochód używany. Niemniej firmy jak i co zamożniejsi często decydują się na samochody z salonu. Niezależnie jednak czy samochód jest nowy czy używany jego rejestracja jest obowiązkowa i będzie nas kosztować tyle samo.

Dokonanie rejestracji pozwoli nam uzyskać odpowiednie papiery oraz nową tablice. Niestety nie jest to usługa darmowa. Natomiast ile kosztuje rejestracja samochodu? Największe koszty czekają nas gdy auto sprowadzimy z zagranicy. W takim wypadku czek nas opłata w wysokości 256 zł.

ile kosztuje rejestracja samochoduNiewiele mniejsza opłata czeka nas w wypadkach gdy: auto kupiliśmy w salonie, pojazd zarejestrowany był w innym urzędzie, auto ma tablice starego typu. W takich wypadkach czeka nas opłata 180,50 zł. Najmniej zapłacimy gdy auto zarejestrowane było w tym samym urzędzie 81 zł lub kiedy rejestrujemy auto na tablice tymczasowe 62 zł.

Na tym nasze opłaty jeśli chodzi o rejestracje się kończą chyba że rejestrujemy samochód po raz pierwszy w kraju wtedy dochodzi dla nas jeszcze nieprzyjemna opłata w wysokości 500 zł opłata recyklingowa wpłacana w ramach przyszłego złomowania auta.