Ile kosztuje przerejestrowanie auta

Wielu z nas przy zakupie samochodu decyduje się na zainwestowanie w samochód używany. Nie jest to nic nadzwyczajnego bowiem już w pierwszych latach traci on wiele na swojej wartości. Niemniej zakup każdego używanego samochodu wymaga przerejestrowania auta. Niestety wiąże się to z licznymi procedurami urzędowymi oraz dodatkowymi kosztami.

Przedtem musimy dopilnować wszelkich formalności i wypełnić potrzebne druki. Samo przerejestrowanie samochodu to koszt w wysokości 180,50 zł. Na tą kwotę składają się takie opłaty jak : wydanie nowego dowodu rejestracyjnego -54 zł, znaki legalizacyjne-12,50 zł, nalepka kontrolna 18,50 zł, pozwolenie czasowe 13,50 zł,nowe tablice rejestracyjne -80 zł oraz opłatę ewidencyjną – 2zł.Ile kosztuje przerejestrowanie auta

Jak widać suma nie jest może jakaś zastraszająca niemniej jak wiemy przy zakupie samochodu nie są to jedyne opłaty i wraz z innymi opłatami jak badania techniczne stanowią już znaczący pieniądz. Niemniej zwróciwszy się one nam choćby z wyniku oszczędności czasu jakie da nam nowy nabytek.