auto sprowadzone z niemiec

Polska jest jednym z największych importerów samochodów w europie. Co roku przez naszą granice przewożonych jest ponad 650 tysięcy samochodów. W imporcie tym przoduje auto sprowadzone z niemiec jednakże nie jest to jedyny kraj z którego trafiają do nas samochody. Mimo tak dużego wyboru znalezienie dobrego samochodu może być zajęciem czasochłonnym.

Nawet gdy znajdziemy odpowiednią maszynę czeka nas wiele biurokratycznej pracy. Pierwsza sprawa to oczywiście podpisanie umowy kupna-sprzedaży. Na tym każdy by chciał zakończyć swoją transakcje. Niestety musimy załatwić kilka spraw urzędowych. Pierwszą z nich to kwestia podatku. Mamy 14 dni na to by w urzędzie zarejestrować umowę oraz opłacić podatek w wysokości 2% wartości samochodu.

auto2Gdy już opłacimy podatek możemy udać się do rejonowego urzędu komunikacji w celu przerejestrowania samochodu na naszą osobę. Jeśli wszytko pójdzie dobrze to otrzymamy 30 dniowy dowód rejestracyjny oraz tablice. Na koniec zostaje kwestia ubezpieczania. Samochód otrzymujemy wraz z nim jednak i tak Powinniśmy udać się do ubezpieczyciela, wymówić umowę i wykupić ubezpieczenie na siebie lub przepisać istniejące.

Jak widać jest z tym trochę pracy. Jednak jeśli marzymy i tym aby podróżować samochodem po naszych drogach są to działania niezbędne.